NÁKUP=

Dřevodům na hranici lesa

plusminusarchitects100 %

2
hodnoceníDřevodům na hranici lesa


Bratislava, Slovensko

Architekti ze studia plusminusarchitects navrhli novostavbu domu na jihozápadním okraji bratislavské části Devín. Pozemek přímo sousedí s Devínskou lesostepí, která byla spolu s morfologií terénu a výhledem na hrad určujícím prvkem při tvorbě konceptu. Daný pozemek má totiž podélné převýšení 8,5 metru a příčné 4,2 metru.Rodinný dům je osazen do terénu tak, aby umožnil plynulý přístup ze severní strany. Denní část se otevírá od jihovýchodu po jihozápad a přes vykonzolované dřevěné terasy plynule prodlužuje interiér směrem ke vzrostlým stromům. Velkoformátové prosklení obytného prostoru přes dvě výšková patra dodává pocit života v korunách stromů a zprostředkovává nepřetržitý vizuální kontakt se zalesněným svahem. Jihozápadní terasu doplňuje malý bazén s pororoštovým schodištěm vedoucím do upravené zahrady. V její nejužší části se nachází saunový domek.


Obytnou část přízemí tvoří kuchyně, jídelna a obývací pokoj s krbem. Doplňují ji pokoj pro hosty a hygienické a technologické prostory. Na vstupní část domu navazuje pergola pro tři automobily a venkovní sklad.


Na galerii nad obývacím pokojem je prostor pro dětský pokoj nebo ložnici, koupelnu a otevřenou pracovnu. Na protější straně se nachází úzká terasa nad ulicí s výhledem na hrad. V posledním patře je navržena ložnice rodičů, hygienické zázemí, šatna a velkorysá střešní terasa s výhledem do zeleně.


Vzdušné ocelové schodiště propojuje dům po celé výšce a je zakončeno proskleným výstupem na střechu. Dům je orientován především do zeleně na jižní a západní straně. Umístění okenních otvorů na severní fasádu umožňuje výhled na hrad Devín.


Dům je založen na betonových pilotách a železobetonové desce. Nadzemní část tvoří dřevěná konstrukce ze systému Lignotrend. Fasáda je provětrávaná, obložená cedrovými deskami.+


Chcete vidět celý text a 30 dalších fotografií?

Přihlaste se ke svému účtu, staňte se odběratelem INTRO HOUSES nebo se přihlaste k odběru newsletteru a získejte přístup nejen k tomuto článku, ale i ke spoustě dalším.
Přihlásit seStát se odběratelemZískat přístup zdarma
Reklama