NÁKUP=

Dům EMGD

Ralph Germann Architectes100 %

1
hodnoceníDům EMGD


Vaud, Švýcarsko

Architekt Ralph Germann navrhl na pozemek na břehu švýcarského jezera Lac de Joux rodinný dům pro dvoučlennou domácnost. Hlavním přáním jeho klientů bylo, aby okna všech obytných místností směřovala k jezeru a měla co nejsubtilnější rámy bez průběžných sloupků, které by bránily jinak nerušenému panoramatickému výhledu na jezero. Realizace takových oken se ukázala jako komplikovaný inženýrský úkol, který ale architekti dotáhli do úspěšného konce.Na přání svých klientů navrhl architekt dům s jednoduchou architektonickou formou. Ta odkazuje k tradici starých rybářských stavení, jejichž dominantou v obytném prostoru je právě výhled na jezero. Fasáda z opálených dřevěných fošen byla navržena čistě pragmaticky a s odkazem k ekologii: takto ošetřené dřevo se totiž nemusí nadále nikterak natírat. Dalším důvodem bylo také minimalizovat vizuální stopu v krajině.


Dům je vybaven ekologickým geotermálním systémem vytápění a solárními panely integrovanými do střechy. Velký přesah střechy má zajistit možný průchod kolem objektu i za nepříznivého počasí a zároveň dům chránit před letním sluncem. V neposlední řadě střecha utváří silný estetický výraz domu. Čtyři pilíře v rozích nenápadně svádějí dešťovou vodu do retenčních nádrží.+


Chcete vidět celý text a 22 dalších fotografií?

Přihlaste se nebo se staňte našimi předplatiteli a zařaďte se do exkluzivního klubu fanoušků architektury.

Žijeme architekturou a jsme v kontaktu s těmi nejlepšími architekty v Česku i ve střední Evropě. Píšeme o tom, jak o architektuře přemýšlejí, a přinášíme vám stavby, které vytvářejí.

Protože na architektuře záleží!
Přidat se k předplatitelům   Přihlásit se   Dočíst zdarma