NÁKUP=

Dům se zelenými atrii

AOSI87 %

3
hodnoceníDům se zelenými atrii


Nedvědice, Česká republika

Hlavním cílem návrhu Ivo Stejskala z ateliéru AOSI bylo přiblížit obyvatele domu k přírodě. Zelená atria na hraně domu vytvářejí plynulý přechod mezi exteriérem a interiérem, čímž propojují každodenní život s okolní zelení.V údolí zelených kopců nedaleko hradu Pernštejn vznikl dům, který spojuje moderní bydlení s krásou okolní přírody. Po padesáti letech života ve městě se obyvatelé domu rozhodli pro radikální změnu – přestěhovat se na venkov za přírodou. Tam našli domov, který se stává součástí zahrady a vytváří oázu, kde se obyvatelé – lidé i zvířata – mohou setkávat, pracovat a společně žít. Jejich touha spojit moderní bydlení s klidem a krásou venkovského prostředí byla motivem pro vznik atriového domu.


Koncept a tvar domu je formován zelenými atrii a zázemím v podobě boxů, které vytvářejí plynulý prostor interiéru. Každý box má svůj vlastní materiál, díky němuž má každý kout domu jedinečný charakter.


Podoba atrií hraje v návrhu klíčovou roli. Jejich posunutí ze středu domu k jeho obvodu umožnilo vpustit do domu ještě více světla, a přesto zachovat intimitu. Atria slouží jako zelený filtr propojující exteriér s interiérem a přinášejí do domu svěžest přírody. Zelená oáza je hlavním motivem domu, který svým obyvatelům nabízí klidné a zároveň inspirativní prostředí.


Zvláštní pozornost věnoval architekt i umístění oken; všechna jsou směřována do zelených atrií. Tato orientace nejenže poskytuje maximální soukromí, ale také zprostředkovává výhledy do krajiny mimo okolní zástavbu.


Atria se přimykají ke každé fasádě domu, přerušují plynulost stěn a zároveň zachovávají jejich jednotný charakter ve všech úhlech pohledu. Atriový dům v údolí představuje propojení moderního bydlení s přírodou přinášející harmonii do každodenního života.+


Chcete vidět celý text a 23 dalších fotografií?

Přihlaste se ke svému účtu, staňte se odběratelem INTRO HOUSES nebo se přihlaste k odběru newsletteru a získejte přístup nejen k tomuto článku, ale i ke spoustě dalším.
Přihlásit seStát se odběratelemZískat přístup zdarma
Reklama