NÁKUP=

Rodinný dům v údolí Dyje

Kuba & Pilař architekti87 %

16
hodnoceníRodinný dům v údolí Dyje


Znojmo, Česká republika

Pozemek je prolukou mezi rodinnými domy, které tvoří nábřeží řeky Dyje. Terén parcely je velmi svažitý s původní terasovou úpravou s kamennými stěnami. Nad protějším břehem se zvedá skalní stěna se Znojemským hradem, rotundou sv. Kateřiny a kostelem sv. Mikuláše.Dům má směrem k nábřeží tři nadzemní podlaží, do svahu podlaží jedno. Severní část stavby tvoří šikmou střechu navazující na střechy sousedních domů. Střecha je zelená a opticky přechází do stoupající zahrady.


Do zelené plochy střechy jsou vyříznuty okenní otvory dětských pokojů a obytného prostoru. Východní stěna hmoty je vysunutá a ustoupená a umožňuje tak prosvětlení ložnice a chodby ve druhém nadzemním podlaží. Hlavní obytná část je umístěna do nejvyššího podlaží a je propojena s venkovní terasou a zahradou na jižní straně. Obytný prostor využívá největší devízu místa, kterou jsou krásné výhledy do údolí řeky Dyje a na protilehlé skalní svahy s významnými historickými památkami Znojma.+


Chcete vidět celý text a 21 dalších fotografií?

Přihlaste se nebo se staňte našimi předplatiteli a zařaďte se do exkluzivního klubu fanoušků architektury.

Žijeme architekturou a jsme v kontaktu s těmi nejlepšími architekty v Česku i ve střední Evropě. Píšeme o tom, jak o architektuře přemýšlejí, a přinášíme vám stavby, které vytvářejí.

Protože na architektuře záleží!
Přidat se k předplatitelům   Přihlásit se   Dočíst zdarma